Pôsobíme na celom Slovensku a máme najširšiu ponuku kuzov Nordic športov. Vyučujeme originálnu techniku severskej chôdze, ktorú prispôsobujeme Vašim potrebám - šport, fitness, wellness, zdravotný a moderný nordic walking 

Prečo sa zúčastniť na našich kurzoch Nordic walkingu? 

Nordic walking je účinné cvičenie, ktoré zlepšuje vašu kondíciu, pomáha pri prevencii bolesti chrbta a môže byť vynikajúcou alternatívou k tradičnej chôdzi. Ak sa chcete naučiť Nordic walking a zlepšiť svoje zdravie, mali by ste sa zaregistrovať na náš kurz Nordic walkingu.

V našom kurze Nordic walkingu vám ukážeme, ako správne cvičiť a ako dosiahnuť maximálne výsledky. Naši skúsení tréneri vás naučia správne držanie palíc, polohu tela, techniku dýchania a postupné kroky Nordic walkingu.

Výhody Nordic walkingu pre vaše zdravie sú mnohostranné. Pomáha pri zlepšovaní srdcového a cievneho systému, zvyšuje fyzickú kondíciu, posilňuje svaly, zlepšuje držanie tela a pomáha pri prevencii bolesti chrbta. Nordic walking tiež znižuje stres a zlepšuje náladu.

V našom kurze Nordic walkingu máme individuálny prístup k výučbe, ktorý sa prispôsobuje vašim potrebám a cieľom. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli dosiahnuť svoje ciele a zlepšiť svoje zdravie a kondíciu.

Naše kurzy Nordic walkingu sa konajú v rôznych termínoch a miestach. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje, a zlepšite svoje zdravie a kondíciu s našimi kurzami Nordic walkingu. Registrácia je jednoduchá, stačí nás kontaktovať a my vám poskytneme ďalšie informácie.


Outdoor Nordic Walking fitness tréning
Outdoor Nordic Walking fitness tréning

Fitness outdoor Nordic Walking tréning

Program špeciálne vytvorený našou školou go.walk.noow. Kobinácia Nordic Walking, hiit, silového tréningu, koordinácie, rýchlosti a vytrvalosti. 

  • dĺžka: 60- 90 minút
  • cena: od 5 - 13 €
  • bezplatné zapožičanie palíc na kurz
  • miesto kurzu: celá SR
  • potrebné najprv absolvovať kurz Nordic Walking pre začiatočníkov

Objednať klik tu


Kurz Nordic Walking pre začiatočníkov 

Sú to 3 úvodné hodiny, kde získaš dobré základy techniky Nordic walking. Si v skupine pár ľudí a postupnými fázami sa učíš ako stáť a chodiť s pridaním Nordic walking paličiek. Urobíme pár cvičení stabilizačných aj posilňovacích a po absolvovaní pár km sa kurz ukončí strečingom. S dobrou náladou sa rozlúčime a dojednáme si ďalší tréning na zlepšenie techniky a kondície. Termín Minikurzu nájdeš v Online rezervácii.

  • dĺžka: 3 hod.
  • cena: 25 - 30 €

bezplatné zapožičanie palíc na kurz

miesto kurzu: celé územie SR

min. počet prihlásených: 2 osoby

Objednať klik tu 

 

Tréning Nordic Walking
Tréning Nordic Walking

Súkromné lekcie
Súkromné lekcie

Individuálne lekcie NW

Ak sa nechceš nikomu prispôsobovať, ísť si svojim tempom alebo máš iné požiadavky, zvolíme individuálny prístup. Zavolaj nám alebo napíš mail, aby sme si dohodli konkrétny termín a tvoje požiadavky vyhovujúci pre obidve strany.

dĺžka: 2 hod.

cena: od 30 - 35 €

bezplatné zapožičanie palíc na kurz

miesto kurzu: celé územie SR

Objednať klik tu

 


Firemný program

EVENTY a TEAMBUILDING

Organizujeme rôzne prednášky o Nordic Walking, eventy a team buildingy pre firmy. Pricestujeme aj k Vám a ušijeme lekciu, seminár, kurz vo Vašom meste. V spolupráci s Vami vieme pripraviť aj tematický program na základe aktuálnych tém vo firme. 

PREDNÁŠKY

Prednášky sa väčšinou skladajú z teoretickej časti (cca 60 min.) a praktickej časti (cca 90 min.). V teoretickej časti vysvetlíme zdravotné benefity Nordic Walking, históriu, správnu techniku a výskum vo svete a na Slovensku. Po teoretických informáciách si Nordic Walking vyskúšate prakticky, v prírode a osvojíte si základnú techniku a cvičenia.

EVENTY, TEAMBUILDING AKCIE

Nordic Walking sa výborne hodí ako teambuildingová aktivita Vašej firmy. Zabavíte sa pri rôznych skupinových cvičeniach, vyskúšate si rôzne súťaže s paličkami a ešte sa aj naučíte správne držať telo. Vieme byť súčasťou firemných outdoorových eventov v duchu Nordic Walking. 

Nordic Walking team building je ideálny pre všetkých z firmy, nakoľko je vhodný aj pre vrcholových športovcov a zároveň aj pre nešportovo založených kolegov.

Radi za Vami vycestujeme do Vašej lokality a pripravíme Vám lekciu, kurz, seminár, workshop, teambuilding, atď. na Vašom mieste.

Zavolajte nám, alebo napíšte mail, aby sme si dohodli konkrétny termín a požiadavky.

Pre konzultácie klik tu


Team building a workshop
Team building a workshop
Odborná prednáška o Nordic Walking
Odborná prednáška o Nordic Walking

Nordic Blading

Korčuľovanie s palicami prináša podobné benefity ako beh na kolieskových lyžiach alebo bežkách. Pre ľudí, ktorí nemajú základy z bežeckého lyžovania je beh Nordic Blading najlepšia forma ako spojiť benefity nordic walkingu a korčuľovania. 

Oproti kolieskovým lyžiam sú korčule stabilnejšie a lepšie sa ovládajú. Umožňujú komplexný rozvoj svalovej sústavy, dýchacieho a objemového systému, pretože jeho intenzita a výkon je oproti bežnej jazde na in-line korčuliach až o 40% vyššia. 

Počas kurzu ťa naučíme ako zapojiť palice pri korčuľovaní, súpaž, techniku 2:1 a 1:1, aby si si vedel užiť korčuľovanie v úplne inej dimenzii:)

dĺžka: 3 hod.

cena: 45 €

bezplatné zapožičanie palíc na kurz

miesto kurzu: BA, DS, SC, TT, PK, PP, LM, RK

min. počet prihlásených: 2 osoby 

Objednať klik tu

 


Školský program Nordic Walking

Program pre žiakov

Vyskúšajte so svojimi žiakmi novú športovú aktivitu Nordic Walking. Sedavý spôsob výučby vymenia za pohyb na čerstvom vzduchu. Osvoja si správne držanie tela a zapoja viac ako 90% svalov. Nordic Walking môžu vykonávať všetci bez rozdielu pohlavia, veku, kondície a zdravotného stavu. Spoločne sa rozcvičíme, vyskúšame si rôzne cvičenia chôdze s paličkami, zahráme sa hry na rozvoj koordinácie pohybov a aktivitu ukončíme strečingom.

Program pre učiteľov

Predvedieme učiteľom/ učiteľkám, ako môžu spestriť hodiny telesnej výchovy a využiť Nordic Walking na svojich hodinách. Ukážeme Vám metodiku nácviku chôdze s paličkami, rozcvičku, rôzne pohybové hry a koordinačné cvičenia. Rehabilitačný a kúpeľný program Nordic Walking

Cvičenie s klientami v kúpeľoch, zariadeniach pre seniorov a liečebných ústavoch

Nordic Walking ako rehabilitácia spríjemní pobyt Vašim klientom, naučíme ich základy severskej chôdze, vďaka čomu môžu kvalitnejšie rehabilitovať. Klienti v zariadeniach pre seniorov si môžu pravidelným cvičením  zlepšiť psychickú pohodu. &severská chôdza je pre nich bezpečná a efektívna cesta k lepšej kondícii. Mnoho lekárov dokonca považuje Nordic Walking za jeden z najlacnejších a najjednoduchších receptov pre dlhý a kvalitný život a to dokonca aj vo vysokom veku. 

Trvanie aj cena je určená na základe konzultácie a nastavenia programu na mieru. 

Pre konzultácie klik tuNoridic running

Beh s palicami alebo nordic running je určený pre:

1, profesionálnych športovcov, hobby aj profi bežcov, ako nadstavba tréningu, na zvýšenie záťaže najmä hornej polovice tela, zvýšenie kondície, na spestrenie tréningu a zlepšenie techniky práce rúk, pre zlepšenie stability bežca v teréne

2, walkerov a všetkých, ktorý sa chcú naučiť správne behať, alebo už majú pocit, že by radi posunuli na ďalší level

dĺžka: 2,5 hod.

cena: 35 €

min. počet prihlásených: 2 osoby

bezplatné zapožičanie palíc na kurz

miesto kurzu: podľa dohody

Objednať klik tu

Nordic running
Nordic running

Dovolenka s Nordic Walking v podhorí Tatier a v Tatrách

Ak sa chystáte na dovolenku do Tatier a chcete spojiť príjemné s užitočným, máme pripravený špeciálny program. Vám stačí prísť na vopred dohodnuté miesto a o všetko sa postaráme my. Vy si už iba užijete základy nordic walking, spoznávanie panorámy Vysokých Tatier, Štrbského chotára a pozrieme si aj zaniknutú osadu Šoldov.

dĺžka: 3 hod. 

cena: 

osoba 19,90 € 

dieťa do 12 rokov 9,90 € 

rodina 2 dospelí 2 deti 49,90 € 

deti do 6 rokov zdarma 

bezplatné zapožičanie palíc na kurz

Pre objednávku volajte +421 903 679 523


Kurz bežkovania
Kurz bežkovania
Kurz bežkovania
Kurz bežkovania

Individuálny kurz bežkovania

Chceš si zaručiť individuálny prístup, si sám alebo chceš vytvoriť vlastnú skupinku a potrebuješ sa zlepšiť v kratšom čase. Nemáš čas na skupinový kurz. Chceš získať osobný prístup a vlastného osobného trénera. Nebaví Ťa niekomu sa prispôsobovať a chceš ísť vlastným tempom. Chceš sa zamerať len na svoje slabé stránky. 

Potom je náš kurz bežkovania učrený pre teba. 

Venujeme sa na ňom výlučne jednému klientovi, alebo veľmi maličkej skupinke osôb. Môžeš si vytvoriť svoju vlastnú skupinku. Získaš intenzívnejší kurz, kde si vychutnáš silu individuálneho tréningu. Rýchlejšie si osvojíš techniku a detaily, ktoré by Ti v skupine mohli uniknúť. Je vhodný i pre pokročilých/náročnejších bežkárov, ktorí už ovládajú základy a chcú vylepšiť svoju techniku, alebo nadobudnúť lepšiu kondíciu.

počet maximálne 2-4 osoby

cena za hodinu: (50€/1 osoba), pri počte 2 a viac osôb si cenu dohodneme individuálne telefonicky

odporúčaný minimálny počet hodín jednorazovo: 3

Objednať klik tu


Rozhodca Nordic Walking

Pokiaľ organizujete preteky Nordic Walking a chcete ich úroveň posunúť na vyššiu úroveň a zároveň prilákať väčšiu komunitu walkerov, je ideálne mať na svojich pretekoch aj rozhodcov. 

Obaja sme rozhodcovia ONWF - Original Nordic Walking Federation.

Rozhodujeme na Majstrovstvách sveta, svetových pohároch a Slovenskom pohári Nordic Walking

Pre konzultáciu klik tu

Takto si to u nás užijete