Ako správne vybrať palice na Nordic walking

24.02.2023

V ponuke máme množstvo modelov nordic walking palíc. Ale ako sa v tom vyznať?

Vo videu a v popise je základné rozdelenie nordic walking palíc a teda jednodielne palice na nordic walking, teleskopické palice na nordic walking, skladacie palice na nordic walking, dvojdielne a trojdielne nordic walking palice.

Tiež je sa venujeme materiálom, z ktorých sú vyrobené karbónové nordic walking palice. Prejdeme si rukoväte na palice, hroty na palice a pútka na palice.

NORDIC WALKING TELESKOPICKÉ VÝŠKOVO NASTAVITEĽNÉ PALICE

Nastaviteľná palica na nordic walking, nazývaná aj teleskopická, je vhodná pre tých, ktorí k tomuto športu pristupujú prvýkrát. Nastaviteľná palica je k dispozícii v 2 alebo 3 kusoch alebo v reverznom móde (teda s najkratšou časťou na začiatku a nie na konci palice), je ideálna pre tých, ktorí sa musia oboznámiť s technikou Nordic Walking. Ak ste nováčik, tu sú palice pre vás:

Gabel Stretch Lite - teleskopická palica určená pre nordic walking

STRETCH LITE je ideálna palica pre amatérskych nadšencov nordic walkingu. Hliníkový tubus je teleskopický a výškovo nastaviteľný vďaka vnútornému expandru s dvoma trecími bodmi pre zaistenie maximálnej priľnavosti.

Kúpiť palice klik

Gabel VARIO S-9.6 teleskopická palica určená pre nordic walking

VARIO S-9.6 je praktická palica určená pre nováčikov v disciplíne nordic walking. Tento teleskopický hliníkový model je výškovo nastaviteľný pomocou vnútorného expandra a je vybavený ergonomickou rukoväťou.

Kúpiť palice klik